KALİTE KARA VE DENİZ YEDEKLERİ TİCARET VE SANAYİ
   

     
  Anasayfa English Site Haritası
   

   
         

PRM

 

PRM Deniz Şanzmanları

Etkinlik, Güvenilirlik Ve Performans

PRM deniz şanjmanları yüksek kaliteli, güvenilir ve üstün performanslı ürünleri sayesinde tenezzüh, hafif ticari ve balıkçı tekneleri için ideal bir tercihtir.

Tüm hidrolik PRM şanzımanları çift anamil dizaynına sahiptir. Bu sayede güç hiç eksilmeden sol veya sağ pervane aracılığı ile ileri veya geri iletilir.

PRM80 ve 120 ayarlanabilir konik kavrama sayesinde mekanik olarak çalışır.

Eğer uygun motor ve pervane ile kullanılırsa, her PRM ürünü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışır.

Ürünlerin her parçası güvenle yıllar boyu hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca, hareketli dişli parçaları en ince detaylar göz önünde tutularak dizayn edilmiştir. Bu sayede ürünler çok yüksek standartlarda sessiz ve rahat bir performans sağlarlar.

Farklı Montaj Seçenekleri

Deniz kullanımı için özel olarak üretilen PRM şanjmanlarının hepsinde çıkış mili motor krank eksen hattına dikey olarak konumlandırılmıştır. Değişik teknelerde değişik montaj ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacı ile hem PRM260 hem de PRM750 düz eksene sahiptir. Düşük açı opsiyonu ise 4:1 oranlı versiyonlar dışında PRM750 (8º) ve PRM1000'de (10º) vardır.

PRM80, PRM120 ve PRM150 modelleri sadece sola (ters saat yönüne) dönen motorlarla kullanılabilirler. Standart olarak bütün PRM şanjmanları sola dönen motorlar için üretilmiştir. Ancak yağ pompasını 180º döndürmek süreti ilen sağa (saat yönüne) dönen motorlara da kolayca ve sorunsuzca ayarlanabilirler.

PRM şanjmanlarının hemen hemen bilinen bütün motorlarla çalışmalarını sağlayan geniş montaj adaptörleri yelpazesi de mevcuttur. Motor/şanjman uyum kataloğunu istek üzerine bizden temin edebilirsiniz.

Kolay Çalışma

Hidrolik, ayarlanabilen, çok diskli pervane sistemi sayesinde kontrol levyesi oldukça hızlı tepki verir. Böylece üstdüzey manevra yeteneği ve tekne kontrolü sağlanır. Bütün modeller kablo kumandalı sabit hareket kolu sistemleri kullanımı için dizayn edilmiştir.

Kullanıma Uygunluk

PRM80 ve PRM120 dışında bütün modellerde sola ve sağa debriyaj uygulamalarında dişli oran ve performasları tamamen aynıdır. Bu yüzden çift motor uygulamaları için PRM şanjmanları idealdir. Ayrıca pervaneler bağımsız şekilde dönebilirler. Tekne yelkenle seyahat ederken, halatla çekilirken veya çoklu motor uygulaması olan bir teknede bir veya daha çok motorun durduğu bir durumda şanjmanlar sorunsuz bir şekilde çalışır.

Tüm PRM şanjmanları normal motor yağları ile çalışmak üzere dizayn edilmiştir. Bu sayede otomatik transmisyon sıvısına ihtiyaç duyulmaz.

Güvenlik

Güvenilirlik ve dayanıklılıkları ile ünlü PRM şanjmanları sizi güvenle evinize ulaştıracak ekstra bir mekanik kilit sistemine de sahiptir. Bu ilave güvenlik önlemi çalışmakta olan kavramaları muhafaza ederek teknenin herhangi bir hidrolik arıza durumunda bile güvenle geri dönmesini sağlar.

Hidrolik modellerde bir başka opsiyonda güvenli çalışma devresidir. Bu özellik şanjman nötrde olmadığı sürece motorun çalışmasını engeller. Böylece motorun çalışması ile oluşabilecek ani bir hareket tehlikesi ortadan kaldırılır.

Ürün Desteği

PRM deniz şanjmanları dünya çapında oldukça geniş ve bilgili bir distribütör ağına sahiptir. Satış sonrası hizmet yedek parça temini ve tamirat konusunda tam servis sağlanır. Türkiye'de KADEK PRM deniz şanjmanlarının tek yetkili distribütörüdür.

Servis

PRM deniz şanjmanlarının temel parçalarını takıp çıkarmak oldukça kolaydır. Ayrıca, yağ pompası, hidrolik kontrol valfı gibi servis parçaları kolayca dışarıdan monte edilebilir.

Ayrıca şanjmanların ayrı dişli kutusundan oluşan dizaynı bakım ve tamirat işlemini kolaylaştırır.

Kullanıcıya düşen rutin kontroller sadece çalışma ısısını ve basıncını kontrol etmek, yağ seviyesine dikkat etmek ve olası sızıntılara bakmaktan ibarettir.

İsteğe Bağlı Ekipmanlar

Pompa ve vinç gibi ekipmanlara güç verilmesini sağlayan geniş bir kavramalı ve direct drive kuyruk milleri ve SAE yatakları mevcuttur.

Ayrıca PRM260, 500, 750, 1000 ve 1500 için Newage ağır seyir kumandası da mevcuttur. Bu sayede pervanenin hızı dakikada 1200 ila 0 devir arasında değişebilir. Bu elektronik birim standart kontrol değeri ile tamamen değişebilir ve serviste eski haline getirilebilir.

Copyright © 2005 Newage Transmissions Limited

 
         
Copyright © 2005 KADEK Kalite ve Deniz Yedekleri Tic. ve San.