KALİTE KARA VE DENİZ YEDEKLERİ TİCARET VE SANAYİ
   

     
  Anasayfa English Site Haritası
   

   
         

PRM

 

PRM Deniz Şanzmanları

PRM1750

Tam Hidrolik Model

Düşük Eksenli Çıkış Mili

İki Kademeli Redüksiyon

PRM1750 620 hp’a (463 kW) kadar olan tenezzüh ve ticari tekneler için üretilmiştir.

Sığ ve derin karter olarak iki tipi mevcuttur. Redüksiyon oranları sığ kutuda 1.22:1 ile 3.01:1 arasında değişirken, derin kutuda 3.12:1 ile 4.9:1 arasındadır. PRM1500 şanzımanın iki tipi de standart SAE yatağı flanşlıdır.

Bütün PRM1750 serisi çift ana milli olarak dizayn edilmiştir ve her iki yöne, dönen pervanelere uyumlu ve hem tek hem de çift motor uygulamaları için idealdir. Ayrıca, motor dakika da 2500 devir hızla dönerken 1750 Nm’lik azami giriş torku iki yöne de iletilebilir.

Basit Çalışma

  • Çalışma, sabit hareket kola uyumlu uzaktan kablo ile kumandalıdır.
  • Hidrolik sistem normal motor yağı ile çalıştığı için otomatik şanzıman yağına ihtiyacı yoktur.

Dayanıklı ve Güvenilir

  • PRM1750 bakıma ihtiyaç duymayan yağla çalışan, kendi kendine ayarlanabilen çoklu disk kavramaları sayesinde devamlı yüksek ve güvenilir performans sağlar.
  • Yüksek kalite dökümden mamul gövdeye güç ve uzun ömür için takviye yapılmıştır. Bakım - servis kolaylığı için gövde iki parçalı imal edilmiştir.
  • Servis, yenileştirme işinin kolay ve çabuk yapılabilmesi amacıyla yağ pompası ve hidrolik kontrol valfi şanzımana dışarıdan monte edilmiştir.

İsteğe Bağlı Ekipman

İsteğe bağlı SAE sınıfı hdirolik pompalarla uyumlu kuyruk mili mevcuttur. PRM1750 için diğer yan parçalar yağ basıncı ölçme aleti, yağ soğutucu takımı ve trolling valfi de kapsayan elektrikli kontrol valfidir.

Uygulama Alanı ve Tanımları

Tenezzüh : Kullanımı su kesimi ve karnı itibari ile aşırı direnç göstermeyen, özel amaçlı tekneler ile sınırlıdır. Motorun tam gaz kullanımı toplam seyir süresinin 5%’ini geçmemelidir ve 90% veya daha düşük tam gaz kullanımı ile dengeli olmalıdır. Yıl boyunca toplam 500 saatten fazla kullanılmamalıdır. PRM1500 ticari, spor ve balıkçı veya uzun mesefali tenezzüh teknelerinde bu şanzımanın kullanılması Newage tarafından önerilmemektedir.

Hafif Ticari : Hafif karınlı tenezzüh ve ticari uygulamalarla, tam gaz kullanım yılda 1500 saati geçmeyen orta ağırlık ve su kesimli hafif teknelere bu şanzıman önerilebilir.

Ağır Ticari : Newage, teknede ticari amacın ağır kitle, yavaş hareket, derin kesim olarak anlaşılmasını ve “ağır ticari” sınıfın böyle tanımlanmasını önerir. Trol, torba, ıstakoz, karides tekneleri, iten-çeken bot, feribot ve açık deniz ikmal araçlarının . Motorun güç değeri bilinmeli ve bu değer şanzımanın onaylanmış ağır ticari kullanım sınırlarına uygun olmalıdır.

Önemli Not

  • Motorun istenen hız ve verimliliğe kavuşabilmesi için: motorun, güç aktarımı modelinin, redüksiyon oranlarının ve pervane boyutlarının birbirleri ile uyumlu olmaları zorunludur.
  • Motor ile pervane arasındaki tork intikali önemlidir. Bunun ihlali halinde özellikle yavaş hızlarda dişlilerin ses yapması, hatta güç aktarımı parçalarına ve motora zarar vermesi doğaldır.

Newage tüketiciye olası tork intikal sorunlarının tesbitinde ve giderilmesinde yardım eder. Ancak, parçalar arasındaki tork uyumunun kontrolü tamamen sistemi biraraya getiren şahısta olduğunun bilinmesini ister.

Yağ Basıncı

En az 2827kPa (410 lb/in 2), en çok 3100kPa (450 lb/in 2) olmalıdır. En az 3000kPa (440 lb/in 2), en çok 3300kPa (485 lb/in 2) olmalıdır. Kumanda valfi üstünde1/8 BSP lik 2 adaptör yuvası ve valf bloğu tarafında da M18 yuva mevcuttur. Bu sayede, basınç göstergesi uygulanıp basınç ölçülebilir. Vites çatalı yumuşak geçiş sağlayacak şekilde şekillendirilmiş, imal edilmiştir.

Yağ Soğutma

Çalışma sırasında yağ ısısı 50 ºC ile 80 ºC arasında olmalıdır. 90ºC’nin geçilmemesi gerekir. Yağın belirtilen ısı aralığında olması amacıyla yağ soğutucu kullanılmalıdır. Bunun için valf bloğunda 2 adet 3/8” Adaptör girişi mevcuttur. Soğutucunun ebadını belirleyen etken birden fazladır. Bunlar arasında şanzıman beygir gücü, motor devri, çalışma aralığı su giriş sıcaklığı ile hava sıcaklığı vardır.

Pervane İtme Gücü

İleriye ve geriye itme gücü fabrikanın onayladığı tüm oranlara uygun çıkış mili yatakları üzerinden taşınır.

PRM1750 Hakkında Rakamsal Bilgiler (PDF Formatında) (33kb)

PRM1750 Montaj Bilgileri (PDF Formatında) (140kb)

Copyright © 2005 Newage Transmissions Limited

 
         
Copyright © 2005 KADEK Kalite ve Deniz Yedekleri Tic. ve San.